Scenariusz zajęć z zastosowaniem metod aktywnych
|
|
- Wacława Kurowska
- 8 lat temu
- Przeglądów:
Transkrypt
1 Scenariusz zajęć z zastosowaniem metod aktywnych Krąg tematyczny: Przygody czarnego kruka Temat dnia: Oceniamy postępowanie kruka E. pol. Próby oceny postępowania głównego bohatera bajki G.Ortner Czarny kruk czytanej przez nauczyciela.(g.ortner.: Bajki na dobry sen. Warszawa Rozdz. Kiedy dziecko jest agresywne. s.129 od 2 wersa od dołu do s. 132) E. środ. Odgadywanie, wyróżnianie i zapisywanie nazw ptaków przylatujących na zimę, odlatujących i pozostających z nami przez cały rok. E. plast. Wykonanie w grupach pracy plastycznej Kruk w dużym formacie praca inspirowana treścią przeczytanej bajki. E. mat. Rozwiązywanie zadań tekstowych o ptakach w zakresie czterech działań matematycznych. E. muz. i ruch. Taniec integracyjny Sip Simeon Klanza. Tworzenie muzyki - gra na fletach: odgłosy ptaków. Cele ogólne: - wdrażanie do dłuższych wypowiedzi na określony temat, - doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych, - poszerzanie i uporządkowanie słownictwa na temat ptaków (odloty, przyloty, nazwy ptaków), - rozwijanie wyobraźni twórczej i inwencji dziecka poprzez projektowanie wykonania ptaka i grę na flecie, - zdobywanie umiejętności uzasadniania własnych sądów, - kształcenie umiejętności planowania pracy. Cele operacyjne: Uczeń: - rozwiąże zagadkę (cotozaptak) - zna nazwy ptaków - pokaże ptaka na ilustracji
2 - potrafi wyróżnić, który ptak przylatuje na wiosnę, nazimę, a który zostaje z nami przez cały rok - rozwiązuje zadania tekstowe - zna pisownię nazw ptaków z ó niewymiennym - potrafi zagrać itworzyć melodię na flecie - słuchauważnie bajki czytanej przez nauczyciela - dostrzegaciąg wydarzeń w bajce - zamyka myśli w obrębie zdania - dostrzega negatywne i pozytywne zachowanie - uzasadnia własne sądy o bohaterze - potrafi zatańczyć taniec integracyjny - współdziała z innymi uczniami podczas realizacji zaplanowanych działań - potrafi zagrać wgrę matematyczną Sprawiedliwka - zaplanuje i wykona w grupie pracę plastyczną - zgodnie współdziała w zespole - potrafi samodzielnie ocenić swoje umiejętnościiwiedzę. Metody: - słowna: rozmowa, wypowiedzi uczniów podczas dyskusji - oglądowa: obserwacja - czynna: praca plastyczna, ćwiczenia ruchowe, ćwiczenia w czytaniu, wykonywanie obliczeń - poszukująca: problemowa - aktywizujące: Sześć myślących kapeluszy, Kapturek Myśliciela ćwiczenie kinezjologiczne, taniec integracyjny Sip Simeon, gra Sprawiedliwka, Tarcza strzelecka Formy pracy: - praca grupowa jednolita i zróżnicowana - praca zbiorowa - praca indywidualna
3 Środki dydaktyczne: - dziesięć zagadek o ptakach w kopertach - 14 narysowanych ptaków - kaseta z nagraniami tańców integracyjnych Klanza - kaseta z odgłosami ptaków - radiomagnetofon - flety - 15 gier Sprawiedliwka, 30 pionków, - duże arkusze papieru dla grup - nożyczki - bibuła, papier kolorowy - pastele - 6 zadań tekstowych - 6 kolorowych kapeluszy Przebieg zajęć: 1. Rozpoczęcie zajęć powitanie w kręgu. 2. Słuchanie nagrania- odgłosy ptaków (uczniowie ustalają temat lekcji). 3. Czytanie zagadek przez kolejnych uczniów - inni odgadują jaki to ptak, szukają iwybierają właściwego spośród ptaków leżących na stole i przyklejają go do szafy. Udzielają odpowiedzi na pytanie: kiedy ten ptak jest w naszym kraju?
4 4. Uczniowie w grupach wpisują nazwy ptaków w tabelkę ( aneks nr 2) 5. Na dywaniku uczniowie tworzą melodię na fletach odgłosy ptaków. Grają melodię Kurki trzy - wcześniej wyuczoną. Wykonują Kapturek Myśliciela - ćw. Kinezjologiczne. 6. Gra matematyczna - w parach Sprawiedliwka (aneks nr 3). Uczniowie rozwiązują zadania tekstowe. Po zakończeniu dokonują samooceny. 7. Słuchanie w kręgu bajki czytanej przez nauczyciela Czarny kruk (w środku kręgu leży na dywaniku namalowany kruk). 8. Wypowiedzi uczniów na temat wysłuchanej bajki. 9. Próby oceny postępowania kruka, nawiązanie do podobnych - własnych przeżyć (uczniów). 10.Uczniowie w grupach ustalają pozytywne i negatywne cechy bohatera - zastosowanie metody Sześciu myślących kapeluszy. Prezentacja przez sprawozdawców (w kapeluszach) ustaleń każdej grupy (w końcowej fazie: obrońca i oskarżyciel dokonują ostatecznego rozstrzygnięcia). 11.Zabawa integracyjna Sip Simeon. 12.Praca plastyczna w grupach Kruk z użyciem bibuły falistej, gładkiej oraz papieru kolorowego.
5 13. Prezentacja prac plastycznych przez reprezentantów grup. Ocena własnego zaangażowania się ucznia w pracę na lekcji -zastosowanie metody aktywnej Tarcza strzelecka. 14. Praca domowa: Dlaczego podoba mi się (nie podoba) postępowanie kruka? P.S. Lekcję według tego scenariusza przeprowadziłam w klasie III Scenariusz lekcji opracowała: mgr Danuta Wysocka S.P. nr 1 w Tychach
6 Aneks nr 1 Przyleciała do karmnika - Sroga zima, sroga, śniegiem W rozwidleniu gałązek mocne Łyka... łyka tłuszcz z patyka! drogi ściele, kto ćwierka za gniazdko uwija,żółtym piórem Mamy dla niej siemienia pół worka, oknem? Nasz szary.... zabłyśnie i zagwiżdże: Wszyscy wiedzą, że jest to.... zoo fiijaa! Nie ma lepszej lotniczki Ptaszki z zimnej krainy Złodziej na gałęzi. ogon niczym nożyczki, jedzą korale jarzębiny. Chociaż coś ukradnie, Lepi gniazdo pod strzechą, A ich głodny brzuszek nikt go nie uwięzi. jest dla ludzi pociechą okrywa czerwony puszek. W powietrzu toczy kółka, Ktototaki?... Latem ją wmroźnych krajach spotykamy, bo tam odżywia się komarami. U nas przebywa od października ijarzębinę zjemiołą łyka. /.../ słychać klekot ich żałosny: strach nam srogiej zimy! Do widzenia aż do wiosny, wcześniej nie wrócimy. Na podmokłej łące na krzyż leżą jajka. Co roku o tej porze wybiera się - Kto je zniósł? Wiadomo: za morze i co roku, słowo daję, - Kiwit!... Kiwit? na zimę pozostaje.
7 Aneks nr 2 Ptaki, które przylatują na wiosnę: Ptaki, które przylatują na zimę: Ptaki,któresą z nami przez cały rok:
8 Aneks nr 3
Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a
Temat bloku: Jesień da się lubić. Temat dnia: Sposoby na jesienną nudę. Termin zajęć: 19.11.2007r. Cele ogólne Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a Prowadząca zajęcia Elżbieta Pietrzak
Bardziej szczegółowoKONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE IIa INTEGRACYJNEJ
Stanislawę Hącel, Jolanta Kucharska KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE IIa INTEGRACYJNEJ KRĄG TEMATYCZNY: Odloty ptaków TEMAT DNIA: Gdzie są bociany i jaskółki? CZAS: 4 godz. lekcyjne CEL OGÓLNY: Zapoznanie
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II. Ortografia na wesoło. Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż
Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II Ortografia na wesoło Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż Cele główne: utrwalenie i sprawdzenie opanowania poprawnej pisowni
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa III Edukacja: polonistyczna,przyrodnicza, plastyczna, muzyczna Cel/cele zajęć: --Kształtowanie umiejętności
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH w II kl. przeprowadzonych dnia 14.12.2004 r. PROWADZĄCY: HALINA TOMKIEWICZ CZAS ZAJĘĆ: 90 minut BLOK TEMATYCZNY: W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU TEMAT DNIA: Poznajemy zwyczaje świąteczne
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 3
Autor scenariusza: Krystyna Staszak Blok tematyczny: CZAS, ZEGAR, KALENDARZ Scenariusz zajęć nr 3 Temat dnia: Jak zatrzymać czas? Edukacje: polonistyczna, matematyczna, społeczna, muzyczna, I. Czas realizacji:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 5 III 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 2
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Oznaki wiosny Scenariusz nr 2 I. Tytuł scenariusza: Witaj wiosno. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące): techniczna,
Bardziej szczegółowoMetryczka Justyna Płonka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Kozach
Metryczka Justyna Płonka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Kozach Temat: Dzielenie z resztą Dział: Liczby i działania Klasa: IV szkoły podstawowej Czas realizacji:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Małgorzata Urbańska Klasa I Edukacja: społeczna, polonistyczna, matematyczna, ruchowa Cel zajęć: - zapoznanie z różnymi zawodami
Bardziej szczegółowoAutor: Magdalena Kubacka Klasa I Edukacja: muzyczna Cel/cele zajęć: Temat lekcji: Deszczowa muzyka
Autor: Magdalena Kubacka Klasa I Edukacja: muzyczna Cel/cele zajęć: - kształcenie słuchu muzycznego, - rozwijanie aktywności muzycznoruchowej, - doskonalenie umiejętności wyrażania własnych doznań i przeżyć
Bardziej szczegółowomgr Małgorzata Czornik Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach Ośrodek tematyczny: W świecie książek. Temat dnia: Spotkanie z książką.
mgr Małgorzata Czornik Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach Ośrodek tematyczny: W świecie książek. Temat dnia: Spotkanie z książką. Zapis w dzienniku lekcyjnym: Swobodne wypowiedzi uczniów na temat Książka
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 5
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: W świecie filmu i teatru Scenariusz zajęć nr 5 Temat dnia: Bawimy się w teatr. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Cele podstawy programowej:
Bardziej szczegółowoAutor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Pieszy i znaki
Autor: Małgorzata Urbańska Klasa I Edukacja: techniczna, społeczna, matematyczna, plastyczna, Cel zajęć: - zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, - kształtowanie umiejętności dbania
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Małgorzata Urbańska Klasa II Edukacja: polonistyczna, przyrodnicza, plastyczna, muzyczna Cel/cele zajęć: - wdrażanie zasad miejsca
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 4
Autor: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Czekamy na wiosnę Scenariusz zajęć nr 4 Temat dnia: Zabawy ze światłem. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Czynności przed lekcyjne: przygotowanie
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 2. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Gry i zabawy na śniegu
Autor scenariusza: Olga Lech Blok tematyczny: Gry i zabawy na śniegu Scenariusz nr 2 I. Tytuł scenariusza zajęć: Zimowy pan. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące): polonistyczna,
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa I Edukacja: polonistyczna, matematyczna, przyrodnicza, plastyczna Temat zajęć: Na wiejskim podwórku. Cel/cele
Bardziej szczegółowoDbam o wodę scenariusz zajęć proekologicznych dla przedszkolnej grupy mieszanej wiekowo
EETP 31(2014)1, ISSN 1896-2327 Katarzyna Róg Przedszkole Integracyjne Montessori w Krakowie Dbam o wodę scenariusz zajęć proekologicznych dla przedszkolnej grupy mieszanej wiekowo I. Temat zajęć: Dbam
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć w klasie III
Scenariusz zajęć w klasie III (Scenariusz z wykorzystaniem TIK pracowała Renata Belczyk) Blok tematyczny: Wyprawa do Afryki Temat: Zaułek słówek - wyrazy z h. Cele: Uczeń: Zna i wyjaśnia zasady pisowni
Bardziej szczegółowoTemat: Cechy baśni na podstawie utworu Janiny Porazińskiej pt. O dwunastu miesiącach
Renata Ziajka Scenariusz zajęć dla III klasy szkoły podstawowej Ośrodek tematyczny: Z Nowym Rokiem Temat: Cechy baśni na podstawie utworu Janiny Porazińskiej pt. O dwunastu miesiącach Wyróżnianie postaci
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 4
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Wędrówki z biegiem Wisły Scenariusz zajęć nr 4 Temat dnia: Polska naszą ojczyzną. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Realizowany cel
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ
mgr Alina Gadomska Nauczyciel nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej Nr 4 w Działdowie SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ Blok tematyczny: Witaj wiosno!
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 4 Temat: Pozory często mylą czy wszystkie czarownice są złe?
Scenariusz zajęć nr 4 Temat: Pozory często mylą czy wszystkie czarownice są złe? Cele operacyjne: Uczeń: czyta baśń M. Strzałkowskiej Plaster Czarownicy z podziałem na role, określa czas i miejsce akcji
Bardziej szczegółowoHOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA. TEMAT: Pisanie opowiadania na temat Podróżować, ale jak?, utrwalenie wiadomości o środkach transportu.
HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA TEMAT: Pisanie opowiadania na temat Podróżować, ale jak?, utrwalenie wiadomości o środkach transportu. CEL GŁÓWNY: Pisanie opowiadania. CELE POŚREDNIE: rozmowa, swobodne i spontaniczne
Bardziej szczegółowoKONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I
KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I KRĄG TEMATYCZNY : OCHRONA ZDROWIA TEMAT DNIA : DBAMY O SWOJE ZDROWIE Wielozdaniowe wypowiedzi na temat konieczności troski o zdrowie w oparciu o lekturę O wróbelku
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Małgorzata Urbańska Klasa II Edukacja: przyrodnicza, matematyczna, Cel/cele zajęć: - rozwijanie umiejętności poprawnego wypowiadania
Bardziej szczegółowoZestaw scenariuszy. Temat bloku czterech zajęć. Cztery pory roku. 1. Jesień
Temat bloku czterech zajęć Cztery pory roku 1. Jesień Cele zajęć: Zapoznanie z porą roku jesienią Doskonalenie umiejętności rozpoznawania i dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie, w bliższym i dalszym
Bardziej szczegółowoDZIAŁANIA NA LICZBACH WYMIERNYCH - ZADANIA TEKSTOWE
Danuta Węgrowska Pracownia Edukacji Matematycznej, Fizycznej i Chemicznej ŁCDNiKP DZIAŁANIA NA LICZBACH WYMIERNYCH - ZADANIA TEKSTOWE III etap edukacji (klasa I) Cele kształcenia Cele ogólne: doskonalenie
Bardziej szczegółowoTEMAT DNIA: PODRÓŻUJEMY PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.
Nauczyciel: Ewa Więckowska Klasa: III Przedmiot: nauczanie zintegrowane. BLOK TEMATYCZNY: UNIA EUROPEJSKA. TEMAT DNIA: PODRÓŻUJEMY PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ. Zapis w dzienniku: Wypowiedzi uczniów na
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 5
Autor scenariusza: Krystyna Staszak Blok tematyczny: CZAS, ZEGAR, KALENDARZ Scenariusz zajęć nr 5 Temat dnia: Dwunastu braci Edukacje: polonistyczna, matematyczna, przyrodnicza, społeczna, techniczna I.
Bardziej szczegółowoTemat dnia: Projektuję meble szkolne"
Oś rodek tematyczny: Dbam o swoje zdrowie podczas pracy i zabawy SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Dzień aktywności: Kultura bezpieczeństwa Temat dnia: Projektuję meble szkolne" Cele ogólne: Uczeń umie:
Bardziej szczegółowo1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Wakacyjne plany. To już lato tygodniowy Temat dnia Wakacyjne rady. Rady na wakacyjne wypady. Zagadnienia
Bardziej szczegółowoKlasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Odkrywam siebie i uczę się poznawać świat Temat: Inni, a jednak tacy sami
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 134, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_3_134, do zastosowania z: uczeń_3_134 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl:
Bardziej szczegółowoKONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI DLA KLASY V SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Temat: Wyznaczanie liczb pierwszych metodą sita Eratostenesa.
Krysztof Jerzy Szkoła Podstawowa w Sicinach KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI DLA KLASY V SZKOŁY PODSTAWOWEJ Temat: Wyznaczanie liczb pierwszych metodą sita Eratostenesa. Cel ogólny: Cele operacyjne: Uczeń potrafi:
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRATÓWCE. CELE ZAJĘĆ
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRATÓWCE. PROWADZĄCA: Joanna Jaworska OŚRODEK TEMATYCZNY: Rozpoczął się Nowy Rok TEMAT DNIA: Z radością w Nowy Rok ZAPIS W DZIENNIKU LEKCYJNYM:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas
Aleksandra Czubaj Anna Goraj Emilia Byrska Bogusława Cefal Marta Bębenek Anna Świeboda Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas I. Temat bloku: Zima wśród nas II. Temat dnia: Święta
Bardziej szczegółowoTemat dnia: W klasie"
MODUŁ II Oś rodek tematyczny: Samodzielni, pracowici i pomysłowi SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Dzień aktywności: Kultura bezpieczeństwa Temat dnia: W klasie" Cele ogólne: Uczeń: kształtowanie umiejętności
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas
Z praktyki Aleksandra Czubaj Anna Goraj Emilia Byrska Bogusława Cefal Marta Bębenek Anna Świeboda Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas 98 I. Temat bloku: Zima wśród nas II. Temat
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć. Metody: aktywizujące: burza mózgów, obserwacja, pogadanka, działanie praktyczne. Formy pracy: indywidualna zróżnicowana, zbiorowa.
Scenariusz zajęć klasa II Wrzesień - blok 3 dzień 3 Strona Klasa 2 wrzesień blok 3 dzień 3 Scenariusz zajęć Blok tygodniowy: Podróże naszych przyjaciół. Temat dnia: Odloty i przyloty ptaków. Cele zajęć:
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Lubimy zimę. Zimo, baw się z nami! tygodniowy Temat dnia Bezpieczne zabawy zimowe Bezpieczni zimą.
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 6
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Woda-niezwykła ciecz Scenariusz zajęć nr 6 Temat: Deszczowa pogoda. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Cele podstawy programowej: Edukacja
Bardziej szczegółowoTemat dnia: W klasie"
MODUŁ II SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Dzień aktywności: Kultura bezpieczeństwa Ośrodek tematyczny: Samodzielni, pracowici i pomysłowi Temat dnia: W klasie" Cele ogólne: kształtowanie umiejętności wzajemnego
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa II Edukacja: polonistyczna, przyrodnicza, matematyczna,zajęcia komputerowe Cel/cele zajęć: - doskonalenie
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć wolnego wyboru dla dzieci sześcioletnich
Wstęp Zajęcia wolnego wyboru w naszym przedszkolu, Miejskim Przedszkolu nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach, goszczą już od kilku lat. Mamy w przedszkolu dwie grupy dzieci 6-letnich (jedna grupa to
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera
Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera Krąg tematyczny: W kraju Anaruka. Temat dnia: Z wyprawą na Grenlandię. Cele ogólne: poznanie cech charakterystycznych krajobrazu
Bardziej szczegółowoProgram Profilaktyczno Wychowawczy o Charakterze Biblioterapeutycznym. dla I Etapu Edukacyjnego i Zespołów Edukacyjno Terapeutycznych
Program Profilaktyczno Wychowawczy o Charakterze Biblioterapeutycznym dla I Etapu Edukacyjnego i Zespołów Edukacyjno Terapeutycznych /CZARODZIEJSKIE BAJKI/ na rok 2006 2009. Opracował zespół w składzie:
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Zima w przyrodzie. Scenariusz nr 3
Autor scenariusza: Olga Lech Blok tematyczny: Zima w przyrodzie Scenariusz nr 3 I. Tytuł scenariusza: Zimowy świat. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące): polonistyczna,
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 4
Autor scenariusza: Barbara Lentowczyk Blok tematyczny: Wędrówki z biegiem Wisły Scenariusz zajęć nr 4 Temat dnia: Jesteśmy na lotnisku Edukacje: polonistyczna, matematyczna, społeczna, I. Czas realizacji:
Bardziej szczegółowoScenariusz warsztatów edukacyjnych Moja szkoła szkoła otwarta na ucznia realizowanych w ramach ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna Szkoła -
Scenariusz warsztatów edukacyjnych Moja szkoła szkoła otwarta na ucznia realizowanych w ramach ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń I. Cele ogólne: Dostrzeganie różnorodności postaw
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas
Z praktyki Agnieszka Kogut Olga Kogut Janusz Łata Monika Michalewska Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas I. Temat bloku: Jesień wokół nas II. Temat dnia: warzywnym III. Cele:
Bardziej szczegółowoPsychoedukacja dla uczniów klas II szkoły podstawowej Cykl I. Recepta na wyśmiewaczy
Psychoedukacja dla uczniów klas II szkoły podstawowej Cykl I. Recepta na wyśmiewaczy Zajęcia z psychoedukacji dla uczniów klas II szkoły podstawowej, podobnie jak w latach wcześniejszych, przeprowadzane
Bardziej szczegółowoOŚRODEK TEMATYCZNY: WIOSNA PACHNĄCA MAJEM
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Opracowała: Beata Kornas DLA KL. II SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nauczyciel nauczania zintegrowanego ZSO nr 1 w Rykach OŚRODEK TEMATYCZNY: WIOSNA PACHNĄCA MAJEM TEMAT DNIA: TĘCZOWE
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć w klasie III z wykorzystaniem techniki Celestyna Freineta
Scenariusz zajęć w klasie III z wykorzystaniem techniki Celestyna Freineta Blok tematyczny: : Europa bez granic. Temat dnia Jestem małym Europejczykiem. Cele ogólne: Zdobycie podstawowych wiadomości na
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie figur.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Opowiedz mi bajkę Bajki i legendy. tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY ŁĄCZONEJ: II III Opracowała: Elżbieta Mateusiak OSRODEK TEMATYCZNY: ZIMA W PEŁNI TEMAT DNIA: W KRAINIE LODU
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY ŁĄCZONEJ: II III Opracowała: Elżbieta Mateusiak OSRODEK TEMATYCZNY: ZIMA W PEŁNI TEMAT DNIA: W KRAINIE LODU Edukacja Działania Przewidywane osiągnięcia ucznia
Bardziej szczegółowoAgnieszka Kogut, Olga Kogut, Monika Michalewska, Janusz Łata Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas
Agnieszka Kogut, Olga Kogut, Monika Michalewska, Janusz Łata Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas Elementarna w Teorii i Praktyce : kwartalnik dla nauczycieli nr 1, 89-97 2012
Bardziej szczegółowoAutor: Klasa I Temat lekcji: Edukacja: Cel/cele zajęć: Cele zajęć w języku ucznia/ dla ucznia: Kryteria sukcesu dla ucznia
Autor: Magdalena Kubacka Klasa I Edukacja: przyrodnicza Cel/cele zajęć: - poszerzanie wiedzy o wodzie, jej stanach skupienia, występowaniu na Ziemi, przydatności, zagrożeniach, - poznanie trzech stanów
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Prace w polu. Scenariusz nr 8
Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska Blok tematyczny: Prace w polu Scenariusz nr 8 I. Tytuł scenariusza: Poznajemy bohatera lektury Kajtkowe przygody. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III.
Bardziej szczegółowoFormy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.
Temat: My Holiday. I will go to London. Wprowadzenie słownictwa związanego z wakacyjnymi Elementy czasu Future Simple Czas zajęć: 45-60 minut Cele ogólne: rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa I Edukacja: polonistyczna, matematyczna, przyrodnicza,plastyczna Temat zajęć: Idzie rak nieborak. Cel/cele
Bardziej szczegółowoKlasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Biało-czerwony maj Temat: Piękna jest moja Ojczyzna SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 139, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_3_139, do zastosowania z: uczeń_3_139 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl:
Bardziej szczegółowoKRYTERIA I ZASADY OCENIANIA Z MATEMATYKI. zgodne z Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania w Zespole Szkół przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Łowiczu.
KRYTERIA I ZASADY OCENIANIA Z MATEMATYKI zgodne z Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania w Zespole Szkół przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Łowiczu. Nauczanie matematyki w szkole podstawowej w klasach IV VI odbywa
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III Opracowała: Aurelia Joachimiak Temat bloku: Zimowe marzenia
Koźmin Wlkp. styczeń 2003r. Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III Opracowała: Aurelia Joachimiak Temat bloku: Zimowe marzenia Temat dnia: Powtarzamy swoje wiadomości i umiejętności Cele ogólne:
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z MATEMATYKI DLA KLASY VI
Barbara Zimnoch nauczycielka matematyki Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku SCENARIUSZ ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z MATEMATYKI DLA
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna
Scenariusz zajęć Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie Klasa- Ic integracyjna Temat bloku: Polska naszą Ojczyzną. Temat dnia: Symbole narodowe. Temat edukacji
Bardziej szczegółowoGra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 12 II 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH
Agnieszka Basta, Agnieszka Bielska, Agnieszka Brydniak Katarzyna Budyś, Marta Kosowska, Adela Kuźminów, Marta Pilch Studentki studiów stacjonarnych Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum
Bardziej szczegółowoPsychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej Cykl I. Jak pies z kotem
Psychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej Cykl I. Jak pies z kotem Psychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej to projekt realizowany przez pracowników Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Bardziej szczegółowoKoło matematyczne 2abc
Koło matematyczne 2abc Autor: W. Kamińska 17.09.2015. Zmieniony 08.12.2015. "TO CO MUSIAŁEŚ ODKRYĆ SAMODZIELNIE, ZOSTANIE W TWYM UMYŚLE ŚCIEŻKĄ, KTÓRĄ W RAZIE POTRZEBY MOŻESZ PÓJŚĆ RAZ JESZCZE" G. CH.
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Czas karnawału. Scenariusz nr 2
Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska Blok tematyczny: Czas karnawału Scenariusz nr 2 I. Tytuł scenariusza: Zabawy karnawałowe w Polsce i na świecie. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje
Bardziej szczegółowoSprawozdanie Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas I III Matematyka jest wszędzie Prowadzący: mgr Elżbieta Wójcik
Bądź twórczy obserwuj, odkrywaj i działaj, Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 2013 Sprawozdanie
Bardziej szczegółowoGAZETKA DZIENNIKARZY Z ŻAR NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE!
Wraz ze swoimi uczniami będącymi aktywnymi członkami kółka literackiego Lekcje twórczości dla klas I-III wydaję czasopismo Alfabet. W tym roku szkolnym 2010/11 tworzą je uczniowie klasy 2b, a ostatnio
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć otwartych dla nauczycieli w klasie I B
Katarzyna Kuśka nauczycielka Zespołu Szkół w Rydułtowach Blok tematyczny: Wiosna Scenariusz zajęć otwartych dla nauczycieli w klasie I B Temat dnia: Zwiastuny wiosny. Zajęcia zintegrowane z elementami
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęcia integralnego dla klasy II z wykorzystaniem komputera.
Ewa Popielarz Nauczycielka nauczania zintegrowanego w Szkole Podstawowej nr 1 Trzemesznie Scenariusz zajęcia integralnego dla klasy II z wykorzystaniem komputera. Temat bloku: Nadchodzą święta. Temat dnia:
Bardziej szczegółowoKlasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Samorządni Temat: Wybieramy samorząd klasowy SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTU
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 14, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_3_14, do zastosowania z: uczeń_3_14 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl:
Bardziej szczegółowoDODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ
DODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ Data: 14.11.2018r. Nauczyciel: Małgorzata Cybulska Temat: Powtarzamy nazwy czynności wykonywanych
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć Temat: Mój pamiętnik
Scenariusz zajęć Temat: Mój pamiętnik Cele operacyjne: Uczeń: wymienia zdarzenia, które można zapisać w pamiętniku, wykonuje zgodnie z instrukcją papierową okładkę na zeszyt, ozdabia według własnego pomysłu
Bardziej szczegółowoLEKCJA OTWARTA Z MATEMATYKI. Temat lekcji: Pole powierzchni prostopadłościanu i sześcianu.
LEKCJA OTWARTA Z MATEMATYKI w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych Aktywna tablica Prowadząca:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa I Edukacja: polonistyczna, matematyczna, plastyczna, Temat zajęć: Kiedy byliśmy mali. Cel/cele zajęć: Uczeń:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 22 III 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 5
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Mikołajkowe niespodzianki Scenariusz zajęć nr 5 I. Tytuł scenariusza zajęć : "Warsztat świętego Mikołaja". II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne.
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY III
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY III OŚRODEK TEMATYCZNY: Polska nasza Ojczyzna. TEMAT DNIA: Kraków w legendzie. CEL GŁÓWNY: Kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. CELE SZCZEGÓŁOWE:
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 2. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Zima w przyrodzie
Autor scenariusza: Olga Lech Blok tematyczny: Zima w przyrodzie Scenariusz nr 2 I. Tytuł scenariusza: Jak przygotowuje się przyroda do zimy? II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 5
Autor scenariusza: Maria Piotrowska Blok tematyczny: Wycieczka do lasu Scenariusz zajęć nr 5 Temat dnia: U fotografa I. Czas realizacji: dwie jednostki lekcyjne II. Czynności przedlekcyjne: wyszukanie
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 7
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Wędrówki z biegiem Wisły Scenariusz zajęć nr 7 Temat dnia: Płynie Wisła, płynie. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Realizowany cel podstawy
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Magdalena Kubacka Klasa II Edukacja: polonistyczna, matematyczna, plastyczna, Cel/cele zajęć: - kształtowanie umiejętności orientowania
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Las zimą. Opiekujemy się zwierzętami. tygodniowy Temat dnia Planujemy wyprawę do lasu. Smakołyki
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 7. Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Czas karnawału
Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska Blok tematyczny: Czas karnawału Scenariusz nr 7 I. Tytuł scenariusza: Cztery pory roku. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące): polonistyczna,
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Domy dawno temu i dziś Pożyteczne urządzenia dawniej i dziś Zagadnienia z
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 84 Temat: Zabawa w architektów poznajemy różne rodzaje budowli.
Scenariusz zajęć nr 84 Temat: Zabawa w architektów poznajemy różne rodzaje budowli. Cele operacyjne: Uczeń: wyszukuje znaczenie słowa architekt w słowniku języka polskiego, klasyfikuje obiekty według podanej
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Z przyrodą za pan brat. Obserwujemy przyrodę. tygodniowy Temat dnia Dbamy o rośliny w klasie. Rośliny
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 5
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Najpiękniejsze słowo mama Scenariusz zajęć nr 5 Temat dnia: Czytamy lektury I. Czas realizacji: dwie jednostki lekcyjne II. Czynności przedlekcyjne:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 3
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Wędrówki z biegiem Wisły Scenariusz zajęć nr 3 Temat dnia: Flaga, godło, hymn. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Realizowany cel podstawy
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej
Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej 1. Informacje wstępne: Data 8 I 2013 Klasa II c 2. Realizowany program nauczania Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej Autorka Ewa Stolarczyk
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Ogień. Ogień. Zagadnienia z podstawy programowej
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat ŻYWIOŁY I KOLORY. ZJAWISKA PRZYRODNICZE. tygodniowy Temat dnia Ogień. Ogień. Zagadnienia z podstawy
Bardziej szczegółowoTemat: Pole równoległoboku.
Scenariusz lekcji matematyki w klasie V Temat: Pole równoległoboku. Ogólne cele edukacyjne - rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem matematycznym - rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej -
Bardziej szczegółowoI etap edukacyjny, uczeń kończący klasę III, edukacja matematyczna
Scenariusz zajęć I etap edukacyjny, uczeń kończący klasę III, edukacja matematyczna Temat: Telefony Treści kształcenia: 8) uczeń wykonuje łatwe obliczenia pieniężne (cena, ilość, wartość) i radzi sobie
Bardziej szczegółowoARKUSZ HOSPITACJI DIAGNOZUJĄCEJ
ARKUSZ HOSPITACJI DIAGNOZUJĄCEJ Nauczyciel: Małgorzata Drejka Gimnazjum nr 4 w Legionowie, klasa I F, zajęcia edukacyjne: matematyka Data: 12.06.2006. Cel główny: Obserwacja osiągniętego poziomu sprawności
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 2
Autor scenariusza: Krystyna Staszak Blok tematyczny: CZAS, ZEGAR, KALENDARZ Scenariusz zajęć nr 2 Temat dnia: Jak spędzam czas wolny? Edukacje: polonistyczna, matematyczna, społeczna, muzyczna, plastyczna
Bardziej szczegółowo